SIK SORULAN SORULAR

eKonsey sayfasına nasıl giriş yapacağım?

Sağ üst köşede bulunan Üye Ol/Giriş Yap butonunu tıklayarak istenilen bilgileri giriniz. Kendinize ait bir e-posta adresi kullanınız, parolanızı belirledikten ve üyeliğinizi tamamladıktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz. 

eKonsey’e tanıdıklarım için başvurabilir miyim?

Evet eKonsey’e hem kendiniz için hem de kendi başvurusunu yapamayacak durumda olan birinci derecedeki akrabanız için başvurabilirsiniz. Bu durumda yakınınızın mavi kalemle imzalanmış onam yazısını da sistemimize yüklemeniz gerekmektedir. Ayrıca 18 yaşından küçük hastalar için anne, baba veya resmi vasisi başvuru yapabilir.

Danışmak istediğim hastalığı nasıl bulacağım?

İki farklı seçenekle danışmak istediğiniz hastalığı bulabilirsiniz. Birinci seçenek için hızlı arama bölümüne danışmak istediğiniz hastalığın adını yazınız, ara butonuna bastığınızda ilgili sayfaya yönlendirileceksiniz. 


İkinci seçenek hastalığınızla ilgili tıbbi bölümü (Örneğin üroloji, nöroloji, genel cerrahi vs.) bulduktan sonra altındaki listeden hastalığı seçmektir. 

eKonsey’e danışmak istediğim hastalık ile ilgili bilgileri nasıl vereceğim?

eKonseye başvurmak istediğiniz hastalıkla ilgili bölüme giriş yaptığınızda sizin veya danışılan hastanın adını ilgili bölümlerde göreceksiniz. Bu bölümde başvurmak istediğiniz hastalık ile ilgili soruları göreceksiniz. Soruların cevaplarını dikkatle okuyup, doldurunuz. Sorulan soruya ait bulgu veya belirti yoksa “yok” veya “diğer” kutucuğunu işaretleyiniz.

Bilgi girişi sırasında sorun yaşıyorsanız info@ekonsey.com adresine sorunu yazabilirsiniz. Yetkililerimiz en kısa zamanda destek sağlayacaklardır.

Hastalığıma ait raporlarımı nasıl yükleyeceğim?

Hastalığınız hakkında genel bilgilerin girildiği sayfanın sonunda “Elinizdeki Tetkikleri İşaretleyiniz” başlıklı bir bölüm yer almaktadır. Elinizdeki tetkiklerin başlıklarının bulunduğu küçük kutucukları işaretleyiniz.

Yüklemek istediğiniz tetkik ya da tetkiklerin işaretlendiğini kontrol ettikten sonra yükleme aşaması için aşağıda yer alan “İleri” butonuna basınız. 

Yüklemek istediğiniz tetkik raporlarının jpg, gif, png, zip, txt, xls, doc, txt, pdf, jpeg, docx formatlarından biri olması gerekmektedir. Diğer dosya yapıları yüklenememektedir. 

Eğer başvurunuzu cep telefonundan yapıyorsanız telefon dosyalarından yüklenmiş raporlarıseçerek ya da raporu açtığınızda ekran kaydı (ekran fotoğrafı) alarak yükleme yapabilirsiniz.

İleri butonuna basarak bir sonraki adıma geçiniz. Açılan sayfa aşağıdaki gibi görünecektir. 
Bu sayfa seçtiğiniz tetkik başlıklarına ait raporların yükleneceği bölümdür. Turuncu daire ile işaretli alanda, önceki sayfada işaretlediğiniz tetkiklerin başlıklarını göreceksiniz. 
Yüklemek istediğiniz tetkikin üzerine tıklayın. Daha sonra aşağıda turuncu okla işaretlenmiş “Göster” butonuna tıklayarak bilgisayardan ya da cep telefonunuzdan yüklemek istediğiniz dosyayı seçin.
Yüklediğiniz raporla ilgili bir açıklama yapmanız gerekiyorsa aşağıda en sağda yer alan turuncu daire ile işaretlenmiş “Notlar” kısmına açıklamanızı yazabilirsiniz.
Örneğin, yüklemek istediğiniz MR raporu geçirdiğiniz ameliyattan ya da tedaviden önce çekilmiş ise bu bilgiyi “Notlar” kısmında belirtebilirsiniz.
Yüklediğiniz her dosya sayfanın üst kısmında sıra ile görülecektir. “İleri” tuşuna basmadan önce yüklediğiniz dosyaları kontrol etmek için üzerine tıklamanız yeterlidir.
Elimdeki raporları uygun şekilde yüklediğimi nasıl anlarım?

Yüklediğiniz tüm dosyalar sayfanın üst kısmında satırlar halinde görülecektir. Yüklemeler tamamladıktan sonra e-posta adresinize raporların başarılı şekilde yüklendiğine ve ilgili uzman hakem doktora ulaştırıldığına dair bilgilendirme maili gönderilir. Lütfen malinizi aralıklarla kontrol ediniz. E-posta adresinize mail ulaşmaz ise destek servisimize 0 850 399 1150 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. 

Elimdeki raporların başarılı şekilde yüklediğine ve ilgili uzman hakem doktora ulaştığına dair bilgi alamadım. Ne yapmalıyım?

Lütfen sağ üst köşede yer alan “Hesap Bilgilerim” bölümüne gidiniz. “Tetkikler” bölümünde yüklemiş olduğunuz dosyaları kontrol edebilirsiniz. Yüklemek istediğiniz raporlar yüklenmemiş ise, dosyaların uygun formatta olduğundan tekrar emin olunuz. Daha sonra seçtiğiniz dosyaların yüklendiğinden emin olunuz. Dosya seçtikten sonra yükleme yapmadan ileri butonuna basılırsa diğer sayfaya geçilir ve dosyalarınız yüklenmemiş olur. Dosya yükleme sorunu yaşıyorsanız info@ekonsey.com adresine sorunu yazabilirsiniz. Yetkililerimiz en kısa zamanda destek sağlayacaklardır.

eKonsey yetkilisi ile nasıl iletişime geçebilirim?

Hesap Bilgilerim başlığı altında “Mesajlar” bölümünde eKonsey hakem doktoru ya da sistem koordinatörlüğü tarafından gönderilen mesajları görebilirsiniz ve bu mesajlara yanıt verebilirsiniz.  Mesajlaşma sorunu yaşıyorsanız info@ekonsey.com adresine sorunu yazabilirsiniz. Yetkililerimiz en kısa zamanda destek sağlayacaklardır.

eKonsey hakemi doktoru tarafından ek tetkik istendi. Ne yapacağım?

İlk değerlendirmeniz sonrasında ek tetkiklerin yapılması gerekli görülebilir. Bu durumda sistem koordinatörü sizinle iletişime geçerek istenen yeni tetkikin ne olduğu ve nasıl yapılması gerektiği konusunda bilgi verecektir. Eğer değerlendirme sonrasında 24 saat içinde sizinle iletişim kurulmazsa, lütfen info@ekonsey.com adresine bilgi veriniz ya da 0 850 399 1150 numaralı destek numaramız ile temasa geçiniz. Yetkililerimiz en kısa zamanda destek sağlayacaklardır.

eKonsey için ne zaman ödeme yapacağım?

eKonsey’e danışmak istediğiniz hastalığınızla ilgili gerekli başvuruyu tamamladığınızda konsey tarihi ve zamanı belirlenir ve size bildirilir. Onay vermeniz durumunda konsey tarihi ve saati öncesinde ödemenizi yapmanız gerekmektedir.

eKonsey için nasıl ödeme yapacağım?

Konsey için belirlenen tarih ve saat bilgisi elinize ulaştıktan sonra “Hesap Bilgilerim” başlığı altında yer alan “Ödeme Yap” bölümü aracılığı ile ödemenizi yapabilirsiniz. 

eKonsey’e nasıl katılacağım?

Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra konferansa katılma linki ve gerekli bilgiler e-posta ile tarafınıza gönderilir. Belirlenen tarih ve saatte ilgili eKonsey uzmanları internet aracılı video konferans sistemiyle toplanır. Konsey sizin katılımınız ile başlar. Konsey öncesinde yüklediğiniz tüm tıbbi dökümanların ve kullandığınız ilaçların yanınızda olduğundan emin olunuz.

eKonsey sonuç raporunu ne zaman alabilirim?

Konsey bittikten sonra 48 saat içinde bilimsel gerekçeli tıbbi kanaat raporu hazırlanır. Rapor hazırlandıktan sonra 24 saat içinde imzalanarak sisteme kayıtlı e-posta adresine gönderilir. Tıbbi kanaat raporunun e-posta ile iletildiği bilgisi ayrıca sisteme kayıtlı cep telefon numarasına SMS ile bildirilir. Konsey tarihinden sonra 72 saat içinde rapor elinize geçmezse  info@ekonsey.com adresine veya 0 850 399 1150 numarasına ulaşarak bilgi alabilirsiniz.