Nasıl Kullanılır?

e-Konsey Nasıl Kullanılır?

Tüm cihazlara uyumlu altyapısı ile danışmak istediğiniz hastalık için sadece 5 adımda başvurabilirsiniz.

1. adım: Üye olun

Danışmak istediğiniz hastalığınıza ait bilgileri ve raporları yükleyebilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Kurallarımız gereği kişiler sadece kendi raporlarını danışmak için üye olabilir. On sekiz yaşından küçük hastalar için velisi üyelik oluşturabilir.

Eğer kendi başına sistemimize başvurabilecek durumda olmayan hastalarımız için birinci derece yakınları da başvuruda bulunabilir. Ancak bu durumda yani yakınınız adına başvuru yapmak istediğinizde sağlık durumunu danışacağınız kişinin onay verdiğini belirtir, mavi kalemle imzalanmış dilekçeyi de sisteme yüklemeniz gerekmektedir.

Sağ üst köşede yer alan “Üye Ol” butonunu kullanarak kolayca üye olabilirsiniz. Sözleşme koşullarını okuyup kabul ettikten sonra istenilen bilgileri doldurup onay tuşuna basmanız yeterlidir.

2. adım: Danışmak istediğiniz hastalığın tanısını bulun

Bu aşamayı iki şekilde gerçekleştirebilirsiniz:

1. Ana sayfada yer alan arama alanına danışmak istediğiniz hastalık tanısını yazarak “Ara” butonuna tıklayın.

2. Danışmak istediğiniz hastalık tanısı hangi branşla ilgiliyse (üroloji, genel cerrahi, nöroloji, kadın hastalıkları gibi) sayfanın sol tarafında bulunan listede ilgili branşı tıklayın, açılan sayfada başvurmak istediğiniz hastalık adını bulabilirsiniz. Örneğin böbrek kanseri tanısı için üroloji, meme kanseri tanısı için genel cerrahi, migren tanısı için nöroloji branşını seçebilirsiniz.

3. adım: Danışmak istediğiniz hastalık ile ilişkili olabilecek istenilen bilgileri doldurun

Hakkınızdaki bilgileri doğru şekilde bizlere ulaştırmanız çok önemlidir. Bu nedenle sizden istenen tüm bilgileri ilgili alanlara dikkatli ve doğru bir şekilde doldurunuz.

4. adım:

Tetkik raporlarını yüklemek için kırmızı ok ile gösterilen alanı tıklayarak bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan bir dosya seçin, “Notlar” bölümüne raporun adını ve tarihini yazın (örneğin “Beyin MR raporu”, “İğne biyopsisi patoloji raporu”, “Kan tahlilleri” gibi). Son olarak “Yükle” butonuna tıklayın.

Elinizdeki raporları yüklemeyi bitirdikten sonra hepsinin doğru şekilde yüklenmiş olduğunu bir kez daha kontrol edin.

5. adım: Yüklenen raporları ilgili bölümün sorumlu doktoruna gönderin

Sayfanın en altında yer alan “İleri” butonuna tıkladığınızda tüm adımlar tamamlanmış olacaktır. Tüm bilgileriniz ve tetkikleriniz değerlendirilmek üzere hatalık tanısı ile ilişkili bölümün sorumlu doktoruna iletilecektir.

“Ekonsey” sisteminde başvurumu tamamladım, şimdi ne yapacağım?

Başvurunuz tamamlandıktan sonra ilgili bölümün sorumlusu olan doktor en kısa sürede başvurunuzu değerlendirir:

- Verilen bilgiler ve yüklenen tetkikler yeterli ise başvurunuzun alındığına dair size e-posta ile bilgilendirme yapılır. Ön değerlendirme tamamlandıktan sonra hastalığınızın durumuna göre “Tek Hekim” veya “Konsey” önerisi gerekçeleri ile bilgi olarak e-posta adresinize gönderilir.

- Verilen bilgiler veya yüklenen tetkikler yetersiz ise e-postanıza istenilen eksik bilgiler veya yapılması gereken ek tetkikler için gerekçeli bir rapor gönderilir. Arzu ederseniz istenilen ek tetkikleri en kısa sürede yaptırabilmeniz için sistem koordinatörlerimiz size yardımcı olacaktır. Eksiklikleri “Başvurumu Düzenle” butonunu kullanarak tamamladıktan sonra başvuru süreciniz aşağıdaki şekilde devam eder.

Eğer “Tek Hekim” seçeneği sizin için uygun ise ücret bilgisini de içeren gerekçeli bilgi onayınıza sunulur. Onay vermeniz ve danışmanlık ücreti sistemimiz üzerinden yatırdıktan sonra doktorunuz tedavi önerilerini tıbbi gerekçeleri ile size rapor olarak sunar. Gerekli görülürse doktor ile hasta video konferans yapabilir.

Eğer “Konsey” seçeneği sizin için uygun ise hastalığınızın durumuna göre bölüm sorumlusu hangi branşlar ile konsey oluşturulması gerektiğine karar verir. Konseye danışmanlık ücreti, katılacak doktor sayısına göre değişkenlik göstereceğinden ücret bilgisini de içeren gerekçeli mesaj onayınıza sunulur. Onay vermeniz ve kabul ettiğiniz ücreti yatırmanız durumunda konseye katılacak doktorlarımızın programına göre mümkün olan en kısa sürede “Online Konsey” tarihi ve saati belirlenir ve bildirilir. Belirtilen tarih ve saat için onay vermeniz halinde konsey tarih ve saati kesinleştirilir. Konsey, ön görüşmeye sizin de dahil olmanız sağlanarak başlar, ön görüşme tamamlandıktan sonra tıbbi açıdan tartışmak üzere sadece doktorlar ile konsey devam eder.

E-konsey tarafından hazırlanan raporlar, tüm dünyada geçerli güncel teşhis ve tedavi kılavuzları ve literatür bilgileri ışında doktorlarımızın mesleki deneyimleri ile birlikte değerlendirilerek oluşturulur. Tüm öneriler gerekçeleri ile birlikte rapor şeklinde düzenlenir. Raporunuza “Konsey Raporu” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Ödeme yapılması

Ödemeler “Tek Hekim” veya “Konsey” kararına göre belirlenmektedir. Konsey fiyatları katılacak doktor sayısına göre değişkenlik gösterebilir. Konsey için nihai ücret finans bölümü tarafından hesaplanarak gerekçeleri ile bir rapor halinde onayınıza sunulur.

“Ödeme Yap” bölümünde kredi kartı ile kolayca ödeme yapabilirsiniz. Ödemenize ait e-fatura konsey raporu ile birlikte e-mail adresinize gönderilecektir.

Sağlıklı günler dileriz…
ekonsey.com