Nasıl kullanılır?

e-Konsey Nasıl Kullanılır?

Tüm cihazlara uyumlu altyapısı ile kullanışlı arayüzü sayesinde, danışmak istediğiniz bilgilere sadece 5 adımda ulaşabilirsiniz.

Nasıl kullanabilirim?

1. Adım: “Üye Ol” olmalısınız

Danışmak istediğiniz sağlık sorununuza ait raporları yüklemeden önce bu sisteme üye olmanız gerekmektedir.

Kurallarımız gereği,
Danışılacak raporlar kime ait ise, o kişi olarak üye olmanız gerekmektedir.
Eğer 18 yaşından küçük bir hasta için başvuruyorsanız, çocuğun velisi (anne ya da babası) üyelik yapabilir.
Lütfen sağ üst köşedeki “Üye Ol” bölümüne girerek, sözleşme koşullarını okuyup, işaretleyerek kabul ettikten sonra, sizden istenilen bilgileri doldurarak üyeliğinizi gerçekleştirin.

2. Adım: “Teşhis edilmiş hastalığınızı” bulun

Bunun için en kısa yoldan ana sayfadaki arama bölümüne hastalığınızı yazıp “Ara” kutucuğuna basabilirsiniz.

Diğer bir yol ise, teşhis edilmiş hastalığınız hangi medikal disiplinde (üroloji , genel cerrahi gibi) tedavi ediliyorsa, o bölüme girip, hastalığı bulabilirsiniz. Örneğin böbrek kanseri teşhis edilmiş ise üroloji bölümüne girip, böbrek kanserini bulabilirsiniz. Ya da meme kanseri teşhis edilmiş ise genel cerrahi bölümüne girip burada meme kanserine ulaşabilirsiniz.

3. Adım: “Teşhis edilmiş hastalığınız bölümündeki bilgileri doldurun

Lütfen “Teşhis edilmiş hastalığınıza” ait bölüme girerek sizden beklenen tüm bilgileri doldurunuz. Hakkınızdaki bilgileri istenildiği gibi bizlere ulaştırmanız çok önemlidir. Bu nedenle size sorulmuş sorulara karşılık gelen kutucukları dikkatli şekilde doldurunuz.

4. Adım: “Elinizde yapılmış olan tetkiklere ait raporları işaretleyin” ve “İleri” bölümüne tıklayarak raporları tek tek yükleyin

Gerekli bilgileri doldurduktan sonra, şimdiye kadar hastalığınız ile yapılmış olan elinizdeki ilgili tetkiklerinizi listeden seçiniz. Seçmek için tetkikin başındaki kutucuğu tıklamanız ve işaretlemeniz yeterlidir. Bundan sonraki aşamada, raporları yükleme adımına geçmek için aşağıdaki “İleri” bölümünü tıklayın.

Açılan bu sayfada belirtilen bölümlere giderek, tek tek raporlarınızın bir kopyasını yükleyiniz. Elinizdeki raporların yüklenmesi tamamlandıktan sonra, lütfen hepsinin uygun şekilde yüklenmiş olduğunu son bir kere daha kontrol ediniz.

5. Adım: “Yüklenen raporlarınızı bölümden sorumlu ve konseyi toplayacak doktorumuza gönderin”

Elinizde olan ve işaretlediğiniz raporlarınızı eksiksiz yüklenmiş olduğunu kontrol ettikten sonra, gönder tuşuna basarak, bölüm sorumlusu doktorumuza iletmeniz ile aşamalar tamamlanmış olacaktır.

Bu aşamadan sonra ne olacak?

Danışmak istediğiniz hastalığınız hakkındaki bilgileri bizimle paylaştıktan sonra, en kısa zamanda, bölüm sorumlusu profesör doktorumuz sizinle temasa geçecektir. Verdiğiniz bilgiler dahilinde yapılmış olan tetkikler, konseyimizde görüşülerek bir karara varılmaya yeter nitelikte ise bu size bildirilecektir. Hastalığınızın ağırlık durumuna göre 2 ya da 4 profesör hocamızdan oluşacak konseyin ne zaman toplanacağı konusunda tarafınıza bilgi verilecektir.

Eğer hastalığınızın değerlendirilmesinde şimdiye kadar yapılmış olan ve sistemimize yüklediğiniz tetkikler bir karara varmak için yeterli değil ise, bölüm sorumlusu profesör doktorumuz sizinle temasa geçecek. karar vermek için gerekli olan ek değerlendirme ya da tetkikleri yapmanız konusunda gerekçeleri açıklayacak. Sizden istenilen bu ek tetkikleri, sistem koordinatörümüzün yardımı ile en kısa zamanda yaptırmanız için, size gereken destek sağlanacaktır. Ek istenilen değerlendirmelerin sonuçlarını tekrar sisteme girerek yüklemeniz sizden istenecektir.

Tetkiklerim:

Ek olarak yaptırmış olduğunuz değerlendirmenin raporunu “Hesap Bilgilerim” kısmındaki “Tetkiklerim” bölümüne giderek sizden istenilmiş olan ve yaptırdığınız tetkiki seçenekler kısmından seçerek yüklemeyi tamamlayabilirsiniz.

Bu ek veri yükleme için Kırmızı Ok ile gösterilen bölüme gidip, bu listedeki yaptırmış olduğunuz tetkikin adını seçin ve “Göster” kısmından bilgisayarınızdaki ya da cep telefonunuzdaki raporun bir görüntüsünü sistemimize yükleyin. “Notlar” bölümüne varsa belirtmek istediğiniz kısa bir notu yazabilirsiniz.“ekonsey” tarafından istenen, yaptırdığım tüm tetkik raporlarım yüklendi. Şimdi ne yapacağım?

Hastalığınız ile ilgili yapılmış olan tetkiklerin değerlendirilmesi ve tedavi planlamanızın için bir konsey toplantısı gerçekleşecektir.

Bu süreçte hastalığınızın zorluk derecesine göre bölüm hakemi doktorumuz hangi branşlar ile bir konsey oluşturulması gerektiğine karar verecektir. Bu aşamada hastalığınızın durumu tedavi yaklaşım seçenekleri konusunda ilgili olan tüm bilim dalı disiplinlerindeki doktorlarımız ile online istişare yapılacaktır. Bu görüşmelerde hastalığınız durumu ile ilgili konseyde hangi disiplinlerde kaç doktorun bulunması gerektiğine karar verilecektir. Konseye katılacak doktorlarımızın programına göre hastalığınız ile ilgili konseyin zamanlamasına karar verilecektir.

Sözünü ettiğimiz bu süreç sonunda konseyimizin, hangi tarih ve saatte “online” olarak toplanacağı bilgisi size bildirilecektir. Belirtilen tarih ve saatte sizin de konseyimize davet edilerek, kısa ön görüşmemizin konsey öncesi tamamlanması yapılacaktır.

Ödeme yapılması

Konseyde kaç doktorumuz (2 ile 4 arasında değişebilir) toplanacak ve sizin durumunuzu değerlendirecek öncelikle bunun planlanması ve doktor sayımıza göre ödeme miktarının belirlenmesi gerekmektedir. Konseye katılacak her Profesör için 400 T.L. ücret talebi olacaktır. Konseye katılması gereken doktor sayısının belirlenmesinin ardından size konseyin tarihi ve saati size iletilecektir. Bu aşamada sizin için toplanacak olan konsey doktorlarımızın sayısına göre ne kadar ödeme yapmanız gerektiği finans bölümümüz tarafından iletilecektir (Örneğin 3 profesör doktor ile toplanacak bir konsey için ödemeniz beklenen toplam ücret 3x400 T.L. = 1200 T.L.’dir). Size bildirilen miktarın ödemesinin belirtilen konsey tarihinden önce yapılması gerekmektedir.

“Ödeme Yap” bölümüne giderek, kredi kartınız ile gerekli ödemenizi yapabilirsiniz. Ödemeniz ile ilgili e-faturanız mail adresinize, konsey raporu ile beraber iletilecektir. eKonsey toplantısı ardından hastalığınızın tüm dünyadaki teşhis ve tedavi kılavuzları, güncel literatür bilgileri ve mesleki deneyimlerimiz ile vardığımız öneri sonucumuz 48 saat içinde gerekçeleri ile birlikte size rapor şeklinde sunulacaktır. Bu rapora sistemdeki “Konsey Raporu” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Acil şifalar ve sağlıklı günler dileriz…

ekonsey.com