eKonsey Nasıl Kullanılır?

Danışmak istediğiniz hastalık için sadece 5 adımda başvurabilirsiniz.

1. adım: Üye olun

Danışmak istediğiniz hastalığınıza ait bilgileri ve raporları yükleyebilmeniz için eKonsey Platformuna üye olmanız gerekmektedir. Kurallarımız gereği kişiler sadece kendi raporlarını, danışmak için üye olabilir. Ancak, on sekiz yaşından küçük hastalar için velisi üyelik oluşturabilir. Ayrıca, eğer kendi başına sistemimize başvurabilecek durumda olmayan hastalarımız için birinci derece yakınları da başvuruda bulunabilir. Sağ üst köşede yer alan “Üye Ol” butonunu kullanarak kolayca üye olabilirsiniz. Sözleşme koşullarını okuyup kabul ettikten sonra istenilen bilgileri doldurup onay tuşuna basmanız yeterlidir.

2. adım: Danışmak istediğiniz hastalığın tanısını bulun

Bu aşamayı iki şekilde gerçekleştirebilirsiniz:

1. Ana sayfada yer alan arama alanına danışmak istediğiniz hastalık tanısını yazarak “Ara” butonuna tıklayın. Bu sizi direkt başvurmak istediğiniz hastalığa yönlendirecektir.

2. Danışmak istediğiniz hastalık tanısı hangi branşla ilgiliyse (üroloji, genel cerrahi, nöroloji, kadın hastalıkları, ortopedi, kulak burun boğaz gibi) sayfanın sol tarafında bulunan listede ilgili branşı tıklayın, açılan sayfada başvurmak istediğiniz hastalık adını bulabilirsiniz. Örneğin böbrek kanseri için üroloji, meme kanseri için genel cerrahi, migren için nöroloji branşını seçebilirsiniz.

3. adım: Danışmak istediğiniz hastalık ile ilişkili olabilecek istenilen bilgileri doldurun

Başvurmak istediğiniz hastalığın sayfasına geldiniz. Bu sayfada yer alan boşluklara hakkınızdaki bilgileri doğru şekilde bizlere ulaştırmanız çok önemlidir. Bu nedenle sizden istenen tüm bilgileri ilgili alanlara dikkatli ve doğru bir şekilde doldurunuz. Elinizde varolan hangi tetkikin raporu varsa lütfen karşılığındaki kutucuğu işaretleyiniz. Örneğin Üroloji’de Prostat Kanseri için elinizde PSA değeri, prostat biyopsi raporu, prostat MRI raporu var ise buna karşılık gelen kutucukları işaretleyiniz. Yüklemek istediğiniz raporlara karşılık gelen kutucuğu işaretledikten sonra bir sonraki sayfaya geçip, işaretlemiş olduğunuz belgeleri sisteme yükleme aşamasına geçeceksiniz.

4. adım:

Tetkik raporlarını yüklemek için, aşağıda kırmızı ok ile gösterilen alanı (soldaki kutucuk) tıklayın. Buradaki listede bir önceki sayfada seçip kutucukları işaretlediğiniz tetkiklerin listesi gelecektir. Bu listedeki raporları ya da kısa video görüntülerini tek tek bilgisayarınızdaki veya cep telefonunuzdaki dosyaları seçerek yüklemeniz gerekmektedir. İsteğe bağlı olarak, “Notlar” bölümüne raporun adını ve tarihini yazın (örneğin “Beyin MR raporu”, “İğne biyopsisi patoloji raporu”, “Kan tahlilleri” gibi). İsterseniz buraya kısa bir not iletmek isterseniz yazabilirsiniz.

Son                             olarak                          "Yükle"                    butonuna                          tıklayın.

Elinizdeki raporları yüklemeyi bitirdikten sonra hepsinin doğru şekilde yüklenmiş olduğunu bir kez daha kontrol edin. Yüklediğiniz her bir rapora ait dosya yukarıda görülecektir. Eğer yüklemek istediğiniz rapora ait dosya yukarıda görünür hale gelmediyse yükleme işleminizi tekrar kontrol ediniz.

5. adım: Yüklenen raporları ilgili bölümün sorumlu doktoruna gönderin

Sayfanın en altında yer alan “İleri” butonuna tıkladığınızda tüm adımlar tamamlanmış olacaktır. Tüm bilgileriniz ve tetkikleriniz değerlendirilmek üzere hastalık tanısı ile ilişkili bölümün sorumlu doktoruna iletilecektir

“eKonsey” sisteminde başvurumu tamamladım, şimdi ne yapacağım?

Başvurunuz tamamlandıktan sonra ilgili bölümün sorumlusu olan doktor en kısa sürede başvurunuzu değerlendirir:

- Verilen bilgiler ve yüklenen tetkikler yeterli ise başvurunuzun alındığına dair size e-posta ile bilgilendirme yapılır. Ön değerlendirme tamamlandıktan sonra hastalığınızın durumuna göre “Tek Hekim” veya “Konsey” önerisi gerekçeleri ile bilgi olarak e-posta adresinize gönderilir.

- Verilen bilgiler veya yüklenen tetkikler yetersiz ise e-postanıza istenilen eksik bilgiler veya yapılması gereken ek tetkikler için gerekçeli bir rapor gönderilir. Arzu ederseniz istenilen ek tetkikleri en kısa sürede yaptırabilmeniz için sistem koordinatörlerimiz size yardımcı olacaktır.

Eğer “Tek Hekim” seçeneği sizin için uygun ise ücret bilgisini de içeren gerekçeli bilgi onayınıza sunulur. Onay vermeniz ve danışmanlık ücreti sistemimiz üzerinden yatırdıktan sonra doktorunuz tedavi önerilerini tıbbi gerekçeleri ile size rapor olarak sunar. Ayrıca raporu hakkında detaylı bilgi vermek için doktor ile hasta video konferans yapabilir.

Eğer başvurulan hastalık komplike ve bu nedenle “Konsey” toplanma seçeneği sizin için uygun bulunmuşsa hastalığınızın durumuna göre bölüm sorumlusu hangi branşlar ile konsey oluşturulması gerektiğine karar verir. Konseye danışmanlık ücreti, katılacak doktor sayısına göre değişkenlik göstereceğinden ücret bilgisini de içeren gerekçeli mesaj onayınıza sunulur.

Onay vermeniz ve kabul ettiğiniz ücreti yatırmanız durumunda konseye katılacak doktorlarımızın programına göre mümkün olan en kısa sürede “Online Konsey” tarihi ve saati belirlenir ve size bu mesaj ile bildirilir. Konsey, görüşmeye sizin de katılımınız ile başlar, ön görüşme tamamlandıktan sonra tıbbi açıdan medikal şekilde tartışmak üzere sadece doktorlar ile konsey devam eder. Konsey tamamlandıktan sonra size detaylı ve bilimsel gerekçeli rapor oluşturulur. e-Konsey tarafından hazırlanan raporlar, tüm dünyada geçerli güncel teşhis ve tedavi kılavuzları ve literatür bilgileri ışında doktorlarımızın mesleki deneyimleri ile birlikte değerlendirilerek oluşturulmaktadır. Tüm önerilerimiz gerekçeleri ile birlikte raporda yer almaktadır. Sisteme yüklendiği anda, bu otomatik olarak size e-posta ile bildirilir. Konsey raporunuz sisteme yüklenmiştir mesajını aldıktan sonra, raporunuza “Konsey Raporu” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Ödeme yapılması

Ödemeler “Tek Hekim” veya “Konsey” kararına göre belirlenmektedir. Konsey ödemesi katılacak doktor sayısına göre değişkenlik gösterebilir. Oldukça komplike durumdaki bir hastalık için 4 ya da 5 farklı branştan profesörün toplanamsı gerekli görülebilecek iken, daha az komplike bir durum için 2 profesörün konseye katılması yeterli olabilir. Konsey için nihai ücret finans bölümü tarafından hesaplanarak gerekçeleri ile bir rapor halinde onayınıza sunulur.

“Ödeme Yap” bölümünde kredi kartı ile kolayca ödeme yapabilirsiniz. Konsey toplanma tarihi size iletildikten sonra konsey toplanma tarihinden 24 saat öncesine kadar ödemenizi yapmış olmanız gerekmektedir. Ödemenize ait e-fatura konsey raporu ile birlikte e-mail adresinize gönderilecektir.

Sağlıklı günler dileriz…

eKonsey Medikal Danışmanlık Platformu